حفاظت بیمار در برابر آلودگیهای شایع در دندانپزشکی

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]آلودگی به معنای حضور موجودات میکروسکوپی بیماری زا اعم از باکتری ها و ویروس ها می باشد. یکی از نگرانی های اشخاص در مراجعه به دندان پزشکی، ابتلا به آلودگی های شایع و بیماری های واگیر دار است که از سایرین منتقل می شود.کلینیک تخصصی دندان پزشکی تابان با توجه به تعهد کیفی خود و مسئولیت خطیر خدمت رسانی به بیماران دیابتی با کوششی دوچندان در امر بهداشت و استریل نگاه داشتن محیط می کوشد.

آلودگی به معنای حضور موجودات میکروسکوپی بیماری زا اعم از باکتری ها و ویروس ها می باشد. آلودگی ها در صورت عدم کنترل قابلیت انتقال و واگیر شدن را دارند. این جانداران بسیار كوچك همه جا وجود دارند، در هوا پراكنده اند، روی سطوح و درون آب نیز وجود دارند و می توانند از یك نفر به فرد دیگر انتقال یابند.

یکی از نگرانی های اشخاص در مراجعه به دندان پزشکی، ابتلا شدن به آلودگی های شایع در دندان پزشکی و بیماری های واگیر دار است که از سایرین منتقل می شود.  از آنجایی كه در محیط های درمانی از جمله دندان پزشكی با خون و بزاق بیمار سروكار دارند، چه اجسامی كه به طور مستقیم با بیمار تماس داشته اند چه سطوحی كه غیر مستقیم در مجاورت با آنها بوده­اند و همچنین هوا، می­توانند در معرض آلودگی باشند. در نتیجه خطری جدی وجود دارد برای حضور یك میزبان مستعد در محیطی آلوده كه تعدادی كافی از میكروب ها انباشته­شده­اند.

حفاظت از بیمار در برابر آلودگی های شایع در دندانپزشکی به واسته رعایت بهداشت، ضد عفونی کردن و استریل نگاه داشتن محیط های درمانی از وظایف حائز اهمیت مراکز دندان پزشکی است. جلوگیری از انتقال و گسترش بیماری های ویروسی و باکتریال و آلودگی های عفونی تنها از طریق رعایت کامل پروتکل های سازمان  جهانی بهداشت است.کلینیک تخصصی دندان پزشکی تابان با توجه به مسئولیت خطیر خدمت رسانی به بیماران دیابتی، و با اشراف بر مستعد بودن بدن آنها در دریافت آلودگی ها، با کوششی دوچندان در امر بهداشت و استریل نگاه داشتن محیط می کوشد تا مراجعین محترم با اطمینان خاطر از سلامت و بهداشت محیط به درمان دندان های خود بپردازند.

 

مطالب مرتبط

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]