خدمات دندانپزشکی
علت هالیتوز ( بوی بد دهان) خود را بدانید.
آگوست 9, 2015
خدمات دندانپزشکی
وقتی لامینت انتخاب دوم می شود!
اکتبر 6, 2015

مناسب ترین سن برای درمان ارتودنسی

خدمات دندانپزشکی

خدمات دندانپزشکی

ارتودنسی درمانی برای بهم ریختگی و نامرتب بودن دندان هاست، ارتودنسی در سن مناسب نقش درمانی و زیبایی و در سنین بالا تنها جنبه زیبایی دارد. در سنین 6 تا 7 سالگی که اولین دندان های آسیاب دائمی رشد می کنند، بهترین زمان برای تشخیص و شروع خدمات درمانی ارتودنسی است. هرچند که شروع این درمان برای دختران از سن 9 سالگی است و برای پسران از سن 10 سالگی است، اما تحت نظر بودن از سنین پایین تر باعث می شود معضلات قابل پیشگیری مستلزم درمان نشوند.
ارتودنسی به دو روش متحرک و ثابت اعمال می شود. “پلاک” وسیله ای است که روش ارتودنسی متحرک توسط آن انجام می گیرد. پلاک را می توان در ارتودنسی به عنوان درمانی مستقل دانست و یا آن را پیش از روش ثابت و یا همزمان با آن مورد استفاده قرار داد. این درمان اولیه ارتودنسی است و می بایست بین سنین 9 تا 11 سالگی کودکان اعمال شود.
روش ثابت در ارتودنسی از طریق چسباندن براکت ها به سطح دندان و وصل کردن سیم ها و کش هایی است که به این براکت ها متصل می شوند و دندان ها را در راستای منظم شدن هدایت می کنند. عموماً این روش در دختران بعد از سن 12 سالگی و برای پسران بعد از سن 14 سالگی تجویز می شود اما بازهم بسته به روند رشد دندان ها در همان محدوده سنی متغیر است.
این درمان را می بایست قبل از دوران نوجوانی انجام داد تا وقت و انرژی کمتری صرف آن شود و نتیجه بهتری نیز حاصل گردد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *