دندان پزشکی زیبایی و روشی جدید در لمینیت

دندانپزشکی زیبایی با لومینیرز
دندانپزشکی زیبایی با لومینیرز: راهکاری متفاوت در لمینت
سپتامبر 28, 2014
دو ویزیت ساده با لومینیرز
لمینیت دندان بدون درد و خونریزی، با طبیعی ترین ظاهر و عمر طولانی تر
دسامبر 9, 2014

دندان پزشکی زیبایی و روشی جدید در لمینیت

لومینیرز روشی جدید در دندانپزشکی زیبایی

ایمپلنت دیابتی

واضح است که همانند همه ی علوم دیگر در دندانپزشکی نیز به روز بودن و شناخت روش های نوین نقش پررنگی دارد، به همین جهت به معرفی جدید ترین روش لامینیت و مقایسه ای کوتاه میان آن و روش های پیشین می پردازیم.

لامینیت در لغت به معنی آن است که یک لایه از جسمی به جسم دیگر چسبانده شود یا به عبارتی پوشاندن سطح دندان با لایه نازکی از سرامیک.

دندان پزشکی زیبایی آمیزه ای از علم و هنر است. لامینیت یک روش درمان زیبایی است که برای برطرف کردن رنگ بد دندان ها، نظم بخشیدن به آنها و همچنین پرکردن فواصل میان دندان ها استفاده می شود فناوری های جدید در این زمینه معرف دنیایی جدید رو به زیبا سازی دهان و دندان است که می تواند برای پزشکان و بیماران خوشحال کننده باشد.
در لمینیت با استفاده از ونیر زیبا سازی هایی مانند پر کردن فاصله میان دندان از بین بردن لکه از روی دندان ها و سفیدسازی استفاده می شود. در روشهای قدیمی، مینای دندان نیاز به تراشیده شدن تا میزان قابل توجهی داشت، اما در این روش جدید که تنها طی دوجلسه و کاملا بدون درد صورت می پذیرد، هیچ نیازی به تراش مینای دندان نیست. به دلیل عدم نیاز به تراش در اغلب موارد (ممکن است در برخی موارد نیاز به تراش های سطحی باشد)، امکان جدا کردن سرامیک وجود دارد، و در نتیجه این روش بر خلاف سایر روش های رایج لامینیت برگشت پذیر می باشد.
در این روش جدید، برتری های سرینیت پرسلین نسبت به مواد تشکیل دهنده ی پیشین، مانند قوی تر بودن سرامیک، اطمینان بیشتری را به پزشکان داده و از رسیدن آسیب به مینای دندان جلوگیری می کند.

از طرف دیگر  به دلیل عدم وجود هزینه های کلینیکی از جمله تراش دندان، خونریزی، درد و یا هر گونه از جراحی های دهان و دندان، روشی منحصر به فرد برای بیماران مبتلا به دیابت می باشد. چرا که میزان بالای قند خون باعث بروز محدودیت هایی در دریافت خدمات دهان و دندان خصوصا جراحی ها توسط بیماران دیابتی می گردد. بیماران دیابتی که همواره با موانعی همچون عدم پذیرش بافت و سایر عوارض کلینیکی روبه رو هستند، قادر به دریافت این گونه از لامینیت ها فاقد از هر مانعی می باشند.
lumineersthicknessامکان جدا کردن این لایه های جدید که ضخامت آنها به لنزهای چشمی میرسد (0.2 میلیمتر)، زیبا سازی بدون درد را به ارمغان آورده و مدت زمانی که فرد می تواند به صورت تضمینی نتیجه حاصل از دریافت این خدمت را در اختیار داشته باشد تا کنون 12 سال گزارش شده که در مقایسه با گونه های قدیمی حد اکثر 7 سال بسیار به صرفه تر است.. همچنین این روش در مقایسه با روش های قدیمی لمینیت بسیار بهینه می باشد، به گونه ای که افزایش هزینه 20 الی 30 درصدی آن با توجه به مزایای کلینیکی و زیبایی آن برای منافع بیمار هیچ است.

 

مطالب مرتبط:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *