بلیچینگ در منزل (سفید سازی دندان ها)

آلودگی های شایع در دندانپزشکی چیست؟
آلودگی های شایع در دندانپزشکی چیست؟
فوریه 14, 2015
بلیچینگ یا همان سفیدسازی دندان ها
مصاحبه: بلیچینگ یا همان سفیدسازی دندان ها!
فوریه 14, 2015

بلیچینگ در منزل (سفید سازی دندان ها)

بلیچینگ در منزل (سفید سازی دندان ها)

بلیچینگ

آیا می خواهید زیبایی دندان را با کم ترین هزینه نسبت به دیگر اعمال دندان پزشکی زیبایی برای خود به ارمغان بیاورید؟

آیا نگران آمد و رفت های مداوم خود به مطب های دندان پزشکی هستید؟

دندان‌ها در پی چند عامل سفیدی و درخشندگی خود را از دست می دهند و بلیچینگ دندان این زیبایی از دست رفته را به شما باز می گرداند.

برای بلیچینگ دندانی از مواد اکسید کننده مثل پراکسید هیدروژن برای سفید کردن دندانها استفاده می‌شود. به این صورت که  مواد اکسید کننده به داخل ساختار کریستالی میله مانند مینا نفوذ می کند و رنگدانه‌های رسوب کرده را اکسید می‌کنند. تنها عوارض بلیچینگ حساسیت دندان هاست که ظرف چند روز بر طرف خواهد شد به این معنا که بلیچینگ دندان هیچ آسیبی به دندان و لثه وارد نمی کند. بازگشت رنگ دندان بسته به میزان استفاده فرد از چای، قهوه و استعمال دخانیات متغیر است و بین 6ماه تا 3 سال می باشد. دو روش اصلی برای سفید کردن دندانها وجود دارد. بلیچینگ مطبی (office bleaching) بلیچینگ در خانه (home bleaching)

بلیچینگ در خانه، این روش برای تداوم سفید نگاه داشتن دندان توصیه می شود. در این روش دندان پزشک  یک تری مخصوص پلاستیکی مطابق با دندانهای شخص ساخته و ژل‌های بلیچینگ را در اختیار شخص قرار می‌دهد. سپس نحوه صحیح استفاده از تری و میزان لازم ژل مصرفی آن را به شخص آموزش می دهد تا بتواند ادامه عمل سفید کردن دندان را در خانه پیگیری کند.

بسیار مهم است این امر زیر نظردندان پزشک صورت پذیرد و از انجام آن در سالن های زیبایی و خریداری محصولات متفرقه به شدت خودداری شود، زیرا روی هیچ یک از موارد یاد شده نظارت علمی و بهداشتی وجود ندارد و مضرات بسیاری برای دهان و دندان شخص دارد از جمله آسیب به مینای دندان است. باز هم بسیار مهم است که پزشک متخصصی برای شما قالب بسازد تا تری (قالب دندانی که روی آن ژل قرار میگیرد) متناسب با دندانهای شما باشد، در غیر این صورت ممکن است مقداری از ژل به لثه ها و دهان شما نشت کند و باعث ایجاد حساسیت و تاول در دهان شما شود .

 

مطالب مرتبط:

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *