ایمپلنت در دندانپزشکی

ایمپلنت دندانپزشکی

[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text]

ایمپلنت در دندانپزشکی قطعه کوچک پیچ مانندی است از فلز تیتانیوم که در استخوان فک کاشته می شود و با قرار گرفتن پروتز دندانی روی آن مانند یک دندان طبیعی عمل می کند. کلینیک تخصصی دندان پزشکی تابان با در اختیار داشتن پزشکان متخصص و مجرب می تواند به بیماران حساس و آسیب پذیر با بالاترین کیفیت خدمت رسانی کند.

ایمپلنت در دندانپزشکی در لغت به معنای کاشتن و القاکردن است، که در دندان پزشکی ایمپلنت های دندانی از دو جزءاصلی فیکسچر و اباتمنت تشکیل شده اند.

فیکسچر ایمپلنت داخل استخوان فک کاشته می شود و قسمت اباتمنت ایمپلنت روی آن جای می گیرد و در نهایت روکش چینی با فرم دندان را روی آن قرار می می دهند. فیکسچر، پین کوچکی از فلز تیتانیوم است که غالباً به شکل ریشه دندان می باشد و داخل استخوان فک قرار داده می شود، که به عنوان پایه ای جهت قرار دادن پروتز روی آن بدون اتکاء به دندانهای مجاور استفاده می شود و باز سازی تاج دندانهای از دست رفته با استفاده از این پایه ایمپلنت میسر می گردد.

دندان های آسیاب نقش مهمی در روند جویدن و شكل ظاهری صورت انسان دارند و از دست رفتن دندان های خلفی علاوه بر جا به جایی دندان های دیگر می تواند آناتومی فك را از حالت طبیعی خارج نماید. خالی ماندن جای این دندان ها نظم دهان را بر هم می زند، دندان های مجاور و فك بالا به سمت جای خالی حركت می كنند و ترتیب دندان ها و ظاهر صورت دیگر حالت طبیعی ندارد، دندان های دیگر ساییده می شوند و از ارتفاع و عرض صورت كاسته می شود. ایمپلنت راه حلی برای برطرف کردن این مشکلات است که هم باعث سلامت دستگاه گوارش و دهان و دندان می شود و هم جنبه زیبایی دارد.

کلینیک تخصصی دندان پزشکی تابان با سابقه ای طولانی در امر ایمپلنت دندانی و با تخصص در مورد بیماران حساس و آسیب پذیر می تواند با ارائه طرح درمانی مناسب و استفاده از بالاترین کیفیت محصولات موجود در این عرصه، خدمتی ماندگار با قیمتی مناسب عرضه دارد.

ایمپلنت در لغت به معنای کاشتن و القاکردن است، که در دندان پزشکی ایمپلنت های دندانی از دو جزءاصلی فیکسچر و اباتمنت تشکیل شده اند.

مطالب مرتبط:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]